Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola un skolas dvēsele – skolēni un skolotāji.

Vārmes pamatskola

Vārda dienu šodien svin: Kaija, Kornēlija

Pasākumu hronka:

* 2017. gada 23. maijā skolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums 1.- 9. kl. skolēniem - “Dari pats”. Pasākums notika projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākuma mērķis bija pilnvērtīgi un radoši izglītot un veicināt skolēnu interesi par tehniskajām nozarēm un ar tām saistītajām profesijām. Kā arī parādīt, ka mācīšanās var būt ne tikai nodarbe, bet arī aizraujoša izklaide.

* 2018. gada 25. janvārī skolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums 1.- 9. kl. skolēniem - “Zinātnes noslēpumi”. Pasākuma laikā skolēni radoši un interesanti varēja iepazīt ķīmiķa un fiziķa profesiju, vērot un analizēt speciālistu veiktos eksperimentus, rast priekšstatu par darba specifiku un nepieciešamo aprīkojumu, kā arī uzzināt par profesijas pieprasījumu darba tirgū. Pasākuma noslēgumā skolēniem bija iespēja iejusties fiziķa un ķīmiķa “ādā”.

* 2018. gada 13. februārī notika KAA pasākums 7.-9. kl. skolēniem “Domā, plāno, rīkojies!”.

Personīgās izaugsmes trenera vadīto nodarbību – meistardarbnīcu laikā skolēni pilnveidoja prasmi formulēt efektīvu mērķi, konkretizēt skatījumu uz savu karjeru un apzināties savas spēcīgās un vājās puses. Mācījās apzināties tās jomas, kuras būtu nepieciešams attīstīt, lai varētu īstenot izvēlēto karjeras ceļu.

* 2018. gada 7. maijā skolā notika KAA pasākums “Esi pats savas karjeras režisors”. Pasākuma mērķis bija rosināt 7.- 9. kl. jauniešus apzināties karjeras lēmuma pieņemšanas procesa un daudzpusīgi attīstītas personības likumsakarības.

Tikšanās/ diskusiju vadīja aktrise Zane Daudziņa, iepazīstinot jauniešus ar aktiera profesijas iespējām un riskiem, ar dažādu lomu nozīmi cilvēka dzīvē. Kopā ar aktrisi skolēni veica dažādus elpošanas un kustību vingrinājumus.

* 2018. gada 16. oktobrī notika KAA pasākums “Sekmīgas karjeras veiksmes formula”. Savā pieredzē par mūziķa profesiju, savas dzīves gājumu un hobijiem dalījās veselīga dzīvesveida piekritējs, mūziķis un ielu vingrotājs Kaspars Zlidnis. Viesis rosināja jauniešus apzināties hobiju, interešu un brīvā laika nozīmi vispusīgi attīstītas personības veidošanās procesā un mērķtiecīgi virzītas karjeras sekmēšanā.

Pasākumā piedalījās Vārmes pamatskolas 7.-9. kl. skolēni un Kabiles pamatskolas 8.- 9. kl. skolēni.

* 2018. gada 29. oktobrī Vārmes pamatskolas 2. - 5. kl. skolēni devās ekskursijā uz Liepāju, lai apmeklētu karjeras attīstības atbalsta pasākumus. Pasākumā “Ražots Latvijā”, Liepājas ziepju ražošanas uzņēmums SIA “ART Soapworks” iepazīstināja ar uzņēmumā strādājošo profesiju pārstāvjiem, darba vidi un aprīkojumu.

Bet pasākumā “Atklāj profesijas noslēpumus leļļu valstībā” skolēni papildināja savas zināšanas par profesiju daudzveidību un specifisko darba vidi Liepājas leļļu teātrī. Skolēniem bija iespēja tikties ar leļļu teātra aktieriem, uzzināt par režisora, scenogrāfa un gaismotāja profesijām, kā arī praktiski izmēģināt leļļu vadīšanas prasmes.

Pasākumi notika projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

* 2018. gada 31. oktobrī skolā notika KAA pasākums “Retāk sastopamo profesiju diena – arborists”. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar retāk sastopamu profesiju – arborists, nepieciešamajām zināšanām, prasmēm un iemaņām. Kā arī uzzināt par profesijas pieprasījumu darba tirgū.

Tikšanās laikā skolēni tika iepazīstināti ar vispusīgu informāciju par profesiju, par speciālo darba aprīkojumu, darba apstākļiem un tika veikti paraugdemonstrējumi.

*2018. gada 31. oktobrī skolā notika KAA pasākums “Retāk sastopamo profesiju diena – skursteņslauķis”. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar retāk sastopamu profesiju – skursteņslauķis, nepieciešamajām zināšanām, prasmēm un iemaņām. Kā arī uzzināt par profesijas pieprasījumu darba tirgū.

WhatsApp Image 2019 02 19 at 144527

Tikšanās laikā skolēni tika iepazīstināti ar vispusīgu informāciju par profesiju, par speciālo darba aprīkojumu, darba apstākļiem un tika rādīts nepieciešamais aprīkojums.

Informāciju par karjeras jautājumiem var meklēt:

Pedagogs karjeras konsultants Liene Pļaviņa

Konsultācijas pēc individuālas vienošanās, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Seko facebook

Labākie mācībās